Vatansever Bilişim Hakkında

 

Vatansever Bilişim Anonim Şirketi bilgi ve iletişim teknolojileri pazarında butik bir Sistem Entegratörü olarak, seçkin müşterilerine uçtan uca anahtar teslimi çözümler üretiyor. Vizyonumuz, Türkiye ve yakın coğrafyada ilk tercih edilen bilişim şirketi olmak. Bilgi ve iletişim teknolojileri sektörüne yön veren üretici ve çözüm sağlayıcı firmalar ile iş ortaklığı yapıyoruz.

Cumhuriyet’in 100’üncü yıldönümünde, Türkiye’nin 2023 vizyonunu yakalamasının tek yolu yüksek teknoloji üretmekten geçiyor. Teknoloji geliştirme konusunda hızla yol alan treni yakalamak için, her alanda “Yerli” ve “Milli” üretimin ve üreticilerin desteklenmesi gerekiyor. Bizim alanımız da teknoloji olduğu için bu alanda taşın altına elimizi koyuyoruz.

Yerli ve milli teknolojilerin önemi daha fazla dillendirilir oldu. Artık yapay zekâ, siber güvenlik, nesnelerin interneti, insansı robotlar, blockchain, endüstri 4.0, toplum 5.0, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik gibi daha birçok konunun daha fazla konuşulmasından son derece keyif aldığımızı belirtmek isteriz. Yüksek gelirli ülkeler grubuna çıkabilmenin yolu yüksek teknolojiden geçiyor. İhracatımızın niteliğini bu yönde geliştirmeden yılda 500 milyar dolar hedefine ulaşılması zor. Savunma sanayinden iletişim sektörüne, sağlık teknolojilerinden tarım altyapısına, hatta yapay zekâya kadar her alanda Türkiye’nin yeni yatırımlara, yeni yaklaşımlara, yeni girişimlere ihtiyacı var. Teşvik politikalarının da yüksek teknolojiye ve yüksek katma değere sahip üretime öncelik tanır noktaya getirilmesi gerekiyor.

Bizden sonraki nesillere yüksek teknoloji üreten Türkiye bırakmak için farklı sektör ve alanlarda faaliyet gösteren kurum ve şirketlerin teknoloji liderleriyle beraber Vatansever Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Vatansever‘in Kurucu Başkanlığında BİLİŞİM GRUBU‘nu ve Bilişimciler‘i kurduk. Şenol Vatansever’in Kurucu Başkanlığında ve Vatansever Bilişim’in Kurucu Kurumsal Üyeliğinde Global Bilişim Derneği‘ni (BİDER) kurduk. Dijital dönüşümde her zaman öncü olmak hedefiyle Dijital Biz Dergisi‘ni hayata geçirdik. Türkiye ile anılması hedefiyle yüksek teknoloji, mutlu insan ve dünya barışı temelli Gelecek 5.0 yaklaşımını gündemimizin ilk sırasına getirerek birçok platformda tanıtmaya başladık.

Comments are closed.